Kasnak

plastik asansör kasnakları savurma döküm yöntemi ile her biri ayrı kalıplarda çift komponentli MC Nylon 6 malzemeden üretilmekte ve üretim sonrası birçok testen geçmektedir.

Üretim yönteminin ve malzemesinin getirdiği birçok teknik avantaj sayesinde daha konforlu ve daha sessiz bir seyir elde edersiniz. plastik kasnaklar pik döküm kasnaklar ile kıyaslandığında aşınma direnci GG 25 pik döküme nazaran 7 (yedi) kat daha fazla olan bir üründür. Standart  plastik kasnkları 2.5m/sn hıza kadar balans alma işlemi yapmaksızın kullanabilirsiniz. (Daha yüksek hızlar için lütfen bilgi alınız).

Plastik kasnağın üretiminden sonraki süreçlerindeki hassasiyetimizde bizi rakiplerimizden ayırır ; kısaca özetlemek gerekir ise, her bir kasnakta iki adet rulman bulunmaktadır, her rulman ön ve arka yüzetinden segmanlar ile kasnağa sıkı geçme yöntemi ile sabitlenir bu sayede kasnaklar ve rulmanlar tek parça haline gelir. Kasnaklarda kullanmakta olduğumuz miller C45 kabuk soyma malzemeden % -0,03-0,05 hassasiyetinde CNC tornalarda işlenirler. Millerin yüzeyindeki bu hassasiyet sayesinde rulman dağılması gibi problemlerle karşılaşmazsınız.

Firmamız bünyesindeki talaşılı imalat atölyemiz sayesinde müşterilerimiz tarafından istenilen mil ölçülerinde ve mil üzerindekikama kanalı ve diş açımı gibi detayları hassas bir şekildeçok hızlı bir şeklide cevaplandırıyoruz. Müşterilerimiz talep etmesi halinde kullandığımız ürünlerin sertifikalarını ve teknik çizimlerini kendilerine sunuyoruz.

Kasnaklarda kullanılan rulmanlar TSE standartlarına sahip rulmanlardır. Rulman seçimi ile ilgili olarak firmamız kasnak departmanından teknik destek ve yük hesapları ile ilgili hertürlü bilgiyi alabilirsiniz. Yüksek hızlı asansörlerde talep edilen ORS-FAG-SKF rulmanlar müşteri talepleri doğrultusunda ve firmamız tavsiyeleri ile birlikte kasnaklarımızda kullanılmaktadır.

Plastik kasnaklar GG 25 Pik döküm kasnaklara göre 6 kat daha hafif malzemeden üretildikleri için, 2/1 askılarda bir kasnak ağırlığı kadar karşı ağırlık tasarrufu sağlarsınız. Plastik kasnaklar hafif oldukları için kolay ve hatasız montaj edersiniz.

İlgili Görseller